top of page

Sukces w konkursie gastronomicznym

Najlepszym sprawdzianem przygotowania uczniów do wykonywania przyszłego zawodu są konkursy i olimpiady. Pozwalają one na konfrontację wiedzy i umiejętności zdobywanych w szkolnych ławkach z praktyką, a opinia znanych i cenionych ekspertów jest dla młodych adeptów niezwykle istotna.

Po raz kolejny przekonali się o tym uczniowie klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych Zespołu Szkół w Golądkowie, którzy 26 lutego br. wzięli udział w Konkursie Sztuki Kulinarnej pt. „Mazowieckie smaki – ryby na polskim stole i ich tradycja”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, oraz „Koneser” firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Julian S. Bielawski. Konkurs mógł się poszczycić wsparciem ze strony: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Krajowej Rada Drobiarstwa, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Mazowieckiej Izby Rolniczej, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie, „Prymat” Producenta Przypraw oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie – Delegatura w Ostrołęce.

Patronat nad Konkursem objęli: Pan Marek Sawicki – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego, Pan Bogdan Pągowski – Starosta Wyszkowski.

Zadaniem zawodników było przygotowanie w ciągu 60 minut dania zasadniczego z wykorzystaniem pstrąga i kapusty włoskiej. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół w Golądkowie: Adam Markowski i Patryk Nowak przygotowali Pstrąga w migdałach na poduszce z kapusty włoskiej z dodatkiem serka mascarpone w otoczce ziemniaków opiekanych. Uczestnicy konkursu pracowali pod czujnym okiem jury m.in Carlosa Gonzalez-Tejera i Jacka Maliszewskiego. Oceniano przygotowanie stanowiska pracy, czystość i profesjonalizm pracy, wygląd stanowiska po pracy, prawidłowość zastosowanych technik kulinarnych, kreatywność, smak i aromat potrawy oraz estetykę podania.

Komisja konkursowa doceniła umiejętności kulinarne uczniów Zespołu Szkół w Golądkowie przyznając im zaszczytne drugie miejsce. Kolejny sukces golądkowskiej „żywieniówki” świadczy nie tylko o profesjonalizmie uczestników konkursu ale przede wszystkim o dobrym przygotowaniu do wykonywania zawodu, co zapewni absolwentom sukces w przyszłej karierze zawodowej.


10997285_557997964302845_7758845973905934450_o

Comments


bottom of page