top of page

Teatr szkolny zaprasza!

W dniach 15 i 16 marca br. uczniowie ZSCKR mogli obejrzeć spektakl pt.: „Poczekalnia Dusz”, przygotowany przez szkolne kółko teatralne.  „Poczekalnia Dusz” – to spektakl profilaktyczny, którego zadaniem było uświadomienie młodym widzom, że alkohol, narkotyki i inne  używki to groźne, niebezpieczne substancje, które mogą zniszczyć ich życie i życie ich bliskich. Scenariusz przedstawienia napisany został językiem przystępnym i zrozumiałym dla uczniów, poruszającym ważne kwestie etyczne i moralne. Podczas dwóch aktów wypełnionych rozmowami, żartami i przeróżnymi gagami widzowie poznali losy młodych ludzi ulegających przedwcześnie i bezmyślnie różnym nałogom.

„Poczekalnia Dusz” to niepowtarzalne widowisko, pełne treści profilaktycznych i dydaktycznych, które w przebraniu komedii ukazują tragizm z jakim zmagają się nastolatkowie sięgając po alkohol, narkotyki i inne substancje psychoaktywne.

Przygotowany i przedstawiony spektakl jest efektem kilkumiesięcznej, ciężkiej  pracy uczniów należących do szkolnego kółka teatralnego, które było również formą warsztatów rozwijających umiejętności budowania właściwych relacji interpersonalnych i wspierania zachowań nieagresywnych, promujących zdrowy styl życia.

Uczniowie występujący w przedstawieniu to: Edyta Rulka i Magdalena Radulska z klasy II TAK/TW, Dominika Talarek z klasy III TW, Kamil Kornacki z klasy I TŻiUG. Aktorem, scenarzystą i reżyserem sztuki jest pan Jakub Juruś, dzięki któremu całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane. Koordynatorem ze strony szkoły był pedagog szkolny  Hanna Karłowicz.

Hanna Karłowicz


bottom of page