top of page

Uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie z wizytą w Niemczech

W dniach od 4 do 7 września 2013 roku odbyło się kolejne spotkanie państw partnerskich projektu Climate Needs Farmers z programu Leonardo da Vinci, którego koordynatorem jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie. Tym razem rolę gospodarza pełniły Niemcy.

Na ekologicznej farmie agroturystycznej w Stegelitz położonej w Rezerwacie Biosfery spotkali się przedstawiciele Francji, Niemiec, Austrii, Węgier, Turcji i Polski.

W wizycie w Niemczech w ramach proekologicznego projektu udział wzięli także wyróżnieni uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie: Patrycja Czernecka, Damian Sadowski, Radosław Górecki oraz nauczyciel praktycznej nauki zawodu pan Marek Stańczak, którzy towarzyszyli panu Tomaszowi Antczakowi – Koordynatorowi ds. Współpracy Zagranicznej i Projektów Międzynarodowych jednocześnie nauczycielowi wiedzy o społeczeństwie.

Uczestnicy mitingu w Niemczech mieli okazje odwiedzić wiele gospodarstw ekologicznych będących zakładami produkcyjnymi, których działania w strefie biosfery – uprawy, hodowla i produkcja oparte są na rozwiązaniach naturalnych, tradycyjnych łączących jednocześnie elementy nowoczesnego zarządzania.

Dla gości była to także okazja do zasmakowania wielu różnych zdrowych i smacznych, certyfikowanych produktów regionalnych. Uczniowie golądkowskiej szkoły mieli możliwość poznania przedstawicieli wielu różnych proekologicznych organizacji pozarządowych państw partnerskich projektu. Wyjazd ten był także dla uczniów znakomitą okazją do poznania języka angielskiego w praktyce w środowisku międzynarodowym.

Tomasz Antczak, Koordynator ds. Współpracy Zagranicznej i Projektów Międzynarodowych


prasa1

Comentários


bottom of page