top of page

W Teatrze Narodowym …

W dniu 18 marca 30 uczniów z Zespołu Szkół w Golądkowie wzięło udział w programie edukacyjnym Teatru Narodowego w Warszawie, czyli lekcji teatralnej. Celem tych zajęć było zwiększenie wiedzy uczniów na temat teatru, pobudzenie ich aktywności i kreatywności. Niekonwencjonalny wykład na scenie i widowni teatru, prowadzony przez Panią Katarzynę z Działu Literackiego, przybliżył uczestnikom historię Teatru Narodowego, sylwetki twórców związanych z tym teatrem, takich jak Kazimierz, Dejmek czy Grzegorz Bogusławski.

Młodzież mogła zwiedzić gmach teatru, wchodząc za jego kulisy, dowiedzieć się jak powstaje spektakl, obserwować ludzi podczas ich pracy np. techników sceny, zespołów pracowni dekoracji, oświetleniowców, kostiumologów, choreografów, inspicjentów. Poznanie teatru od kulis- to bardzo ciekawa przygoda, dostarczająca niezapomnianych wrażeń oraz budowanie świadomości teatralnej i kulturalnej młodych ludzi.

Po zakończonym spotkaniu w teatrze uczniowie udali się do kina i obejrzeli film pt” Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Hanna Karłowicz


zdj.1

Comments


bottom of page