top of page

Wizyta studyjna w PRONARZE

Dzięki współpracy z przedsiębiorstwem ROLMECH (oddział w Winnicy) uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mieli okazję zwiedzić trzy zakłady produkcyjne firmy PRONAR.


Celem wyjazdu było zapoznanie z nowymi kierunkami w technice rolniczej, komunalnej i gospodarce odpadami.

Pronar to przedsiębiorstwo założone przed niemal 30 laty w niewielkiej podlaskiej miejscowości Narew. Dziś jest jednym z niekwestionowanych liderów w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej, z blisko 50-procentowym udziałem w polskim rynku oraz liczącym się w świecie producentem kół do maszyn rolniczych i komunalnych, elementów pneumatyki i hydrauliki siłowej, osi do przyczep, a także profili stalowych i elementów z tworzyw sztucznych.


Poza zakładami produkcyjnymi nasi uczniowie odwiedzili również Centrum Wystawowe w Siemiatyczach. Ekspozycja fabryczna zajmuje teren ponad 10 ha, co czyni ją przedsięwzięciem niespotykanym w skali co najmniej europejskiej. Zwiedzający mieli okazję nie tylko zapoznać się z bogatą ofertą firmy ale przede wszystkim z technologią i innowacyjnością stojącą za produkowanymi przez Pronar maszynami.


Dla naszych uczniów było to cenne doświadczenie. Każda taka wizyta studyjna to kolejna cegiełka budująca profil naszego absolwenta – specjalisty w swojej branży, znającego współczesny rynek maszyn rolniczych oraz najnowsze technologie.Comments


bottom of page