top of page

Wyjazd do Muzeum Wojska Polskiego


Dwie pierwsze klasy technikum kształcące w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik weterynarii i technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyń Jolanty Błońskiej i Edyty Żychowskiej odbyły wyjazd integracyjny i edukacyjny do Muzeum Wojska Polskiego. Młodzież miała możliwość podziwiać okazały zbiór eksponatów obejmujący czasy od Polski Piastowskiej do współczesności. Zbiory muzeum przedstawiały ewolucję myśli zbrojnej Rzeczypospolitej oraz eksponaty starożytnej, średniowiecznej i nowożytnej sztuki wojennej dalekiego i bliskiego wschodu. Wiedza wyniesiona z muzeum bez wątpienia pozwoliła spojrzeć jaśniej na wielkość i siłę Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

Kolejnym punktem programu wyjazdu był Hangar 646, który mieścił w sobie setki trampolin. Zabawa w tym miejscu trwała dwie godziny. Był to czas, który pozwolił na upływ wszelkich emocji.

Wyjazd był owocny pod każdym względem; pozwolił poznać się bliżej i zaczerpnąć nieco wiedzy dotyczącej pięknej ale trudnej historii naszej Ojczyzny.


Łukasz ŻychowskiOpmerkingen


bottom of page