top of page

Wyjazd na AGROTRAVEL 2014

Dnia 11 kwietnia b.r. uczniowie Zespołu Szkół w Golądkowie uczestniczyli w wyjeździe na VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014, które odbyły się w Kielcach. Organizatorami targów są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Targi Kielce S.A., Polska Organizacja Turystyczna, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego. Młodzież mogła zapoznać się z ofertami atrakcyjnego wypoczynku na wsi w kraju i za granicą, jarmarkiem rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych. Degustowali potrawy regionalne a także uczestniczyli w konkursach dla zwiedzających. 

Jedną z propozycji w programie Targów była scena kultury, gdzie zaprezentował się ze swoim repertuarem Zespół Pieśni i Tańca „Golądkowo” wraz ze szkolnym chórem. Występ spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, a profesjonalizm naszej młodzieży został nagrodzony gromkimi brawami po występie.

Ciekawość wzbudziło również stoisko przygotowane przez istniejące przy Zespole Szkól w Golądkowie Stowarzyszenie „Eko-Golądkowo”, na którym znalazły się przysmaki Golądkowa – serki smakowe, chleb na zakwasie, smalec, ogórki, miód z mniszka, placek jaglany, ciasteczka zbożowe, podpiwek.

Czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w najważniejszej wyspecjalizowanej imprezie wystawienniczej w Polsce, która integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Polski i Europy. Dzięki Agrotravel mogliśmy wypromować naszą szkołę i zaprezentować nasze atuty.

Monika Zielińska-Nowak


image007

Comments


bottom of page