top of page

Zajęcia z cyklu pt. "Ciekawe poniedziałki"

25 marca odbyły się w naszym internacie kolejne zajęcia z cyklu „Ciekawe poniedziałki”. Tym razem grupa dziewcząt uczestniczyła w warsztatach zatytułowanych „Lubię siebie. Identyfikacja swoich słabych i mocnych stron.” Podczas jednego z ćwiczeń dziewczynki miały zajrzeć pod zasłonę, jedyne co wiedziały o osobie, którą tam zobaczą to to, że jest ona bardzo ważna, wartościowa i niepowtarzalna. Ostatecznie okazało się, że po odsłonięciu  kotary zobaczyły swoje odbicie w lustrze. 

Na koniec spotkania dziewczęta obejrzały krótki wywiad z Janem Melą „Dwa bieguny”. Dotyczył on odnajdywania w sobie mocnych i słabych stron. 

Zapewne wielu z nas chciałoby być osobami atrakcyjnymi i lubianymi, takimi duszami towarzystwa przy których ludzie czują się dobrze. Jednak, żeby tak się stało  warto zdać sobie sprawę, że nasze relacje z ludźmi zależą w dużym stopniu od nas samych. Aby inni dobrze czuli się w naszym towarzystwie, lubili nas – najpierw my sami powinniśmy polubić siebie i czuć się dobrze sami ze sobą. To, jak postrzegamy siebie, określa, jak widzą nas inni.Comments


bottom of page